Detaily
Oddelenie

Google PPC

Miesto

Bratislava / Trenčín / hocikde

Typ práce

Project management

Level

Middle

Plat (brutto)

1500-3500€

Jazykové znalosti

Angličtina - level C1

Mám záujem

Sú dva príbehy

Sú dva príbehy, ktoré najčastejšie vidíme pri tejto pozícii:

A: Odmakal si si svoje ako AdWords špecialista. AdWords sa rozrastalo, stalo sa viac technické. Všetko sa začalo točiť okolo automatizácie. To, čo kedysi bolo na pár klikov, je dnes nutné kombinovať skrz viacero ľudí špecializovaných a skusených v problémoch Google Shopping, Display, Youtube na výkon, G Analytics atď… Aj keď ťa stále baví držať sa v obraze a čítať Inside Adwords blog:) pochopil si, že udržať sa na špici vo všetkom sa nedá. Projekty rastú, e-shopy idú do zahraničia a ty musíš pre dosiahnutie výsledkov ísť ďaleko za hranice „AdWords“. Zhodnotiť výsledky Facebook reklamy, ktorá v Google Analytics atribúcii Last Non Direct vyzerá, že si ju mal vypnúť včera. Vysvetliť klientovi, že problém zlých recenzií na Heureke je ďaleko horší ako to, že keď mu odoberú certifikát „overené zákazníkmi“, nebude môcť biddovať top pozície pre svoje produkty. Do toho si si uvedomil, že už ani na Slovensku e-shop neprežije, ak nebude mať vyšperkovaný Google shopping a že segmenty oblečenie a móda, nábytok a bytové doplnky sa z večera do rána stali „rukojemníkmi“ vyhľadávačov Favi a Glami. A to sme stále len pri online reklame (P ako Promotion), z marketingu mixu štyroch „P“ (4Ps). Ak Google Ads a ďalšie reklamné platformy berieš ako nástroje a baví ťa hľadať cesty ako môžu projekty v tvojich rúkach stále rásť, táto príležitosť sa neodmieta.

B: Ak si v Google Ads alebo Facebook Ads fyzicky nevyklikal kampane, reálne nepísal texty reklamy, nehľadal najlepšiu zhodu medzi ponukou na webe a očakávaniami, ktoré si nastavil v reklame, tak nebudeš vedieť vymýšľať stratégie ako pomocou online reklamy dosiahnuť ciele. Neskontroluješ, či robíme pre to všetko. Ťažko sa ti budú automatizovať reklamné kampane.
Neplatí, že každý ppc špecialista bude aj dobrý manažér ľudí a zdrojov na projekte. No ešte sme nenašli všeobecne dobrého manažéra, ktorý by to zvládol. Budeš prvý? Odvážnym šťastie praje!

C: Máš svoj vlastný príbeh? Napíš nám ho. V marketingu vzdelaných a manažérsky skúsených ľudí hľadáme stále.

Náplň práce PPC Projekt Manažéra:

  • Navrhuješ a prerozdeľuješ budgety na prácu pre ppc špecialistov tak, aby bola dotácia hodín adekvátna požadovanému výsledku.
  • Sleduješ efektivitu práce ppc špecialistov, sleduješ či vykonané zmeny prinášajú požadované výsledky a či je čas strávený na projekte tomu adekvátny.
  • Sleduješ a staráš sa o ziskovosť projektu, ako aj o spokojnosť špecialistov na projekte s ohľadom na odmenu za prácu.
  • Hľadáš rovnováhu medzi ziskom projektu, potrebou doručiť plánované obraty pre klienta a odmenou pre ľudí na projekte.
  • Máš zodpovednosť za technickú stránku projektu v rámci PPC kampaní a samostatne navrhuješ stratégie a postupy práce v Google Ads účte.
  • Pripravuješ pravidelné reporty práce, ktoré následne spolu s account manažérom finalizuješ pre zaslanie klientom.
  • Hľadáš nové možnosti a stratégie pre rozvoj a optimalizáciu PPC kampaní s priamym efektom na klientov biznis.
  • Samostatne komunikuješ s klientom na tému technických a strategických úkonov, ktoré sa na projekte realizujú a budú realizovať.

Výhody a benefity:

  • Dostaneš sa k špičkovým online marketingovým nástrojom, ako napr.: Magic Script, ROI Hunter, PPC Bee, Mergado, Roivenue, Collabim.
  • Naši najlepší špecialisti s tebou budú zdieľať svoje rokmi nahromadené know-how každý jeden deň.
  • Digital je súčasťou najvyšších agentúrnych programov od Google – Agency of the future a Google agency of tomorrow a ty sa vďaka tomu dostaneš ako prvý k najnovším inováciám od Google, navštevuješ konferencie po celej EÚ a dostávaš pravidelné školenia priamo od Google.
  • Pracovať budeš na základe flexibilného modelu odmeňovania, kde strop ohodnotenia a odmeny podmieňujú len schopnosti a výsledky v práci.
  • Získaš hardware a software podľa tvoje chuti a potreby (laptop, telefón,…), lebo ty sám vieš, čo je pre teba najlepšie.
  • Dostaneš lístky na top marketingové akcie v odbore (príležitosť aj prezentovať), pretože tvoj rast je pre nás dôležitý.
  • Možnosť dohodnúť sa na flexibilnom pracovnom čase/ neobmedzený home office. Nezáleží kedy a kde to spravíš, ale musí to byť kvalitka 🙂
  • Zúčastníš sa nezabudnuteľných firemných akcií a víkendov, pretože vieme, že budovanie tímového ducha a dobrej nálady je pre teba dôležité.
  • Samozrejme, budeš vlastniť Multisport kartu, pretože šport je najlepší na dobitie energie.
  • Čerstvé bio ovocie, dobrá káva a čaj sú v našom útulnom domčeku na Haydnovej 20/B samozrejmosťou.
  • Stredne veľký, no progresívny a energický kolektív, na ktorý sa môžeš spoľahnúť – to je Digital.

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

Všeobecné:

  • V Digitale ti ponúkame voľnosť, požadujeme však zodpovednosť a svedomitý prístup.
  • Buď tímový hráč/hráčka a maj na pamäti, že najlepší spôsob ako dosiahnuť svoje ciele je kooperovať s ostatnými.
  • Vlastný time management by si mal/mala mať v malíčku.
  • Kľúč k úspechu v ui42 je schopnosť relatívne rýchlo sa učiť nové veci, mať rýchly a praktický úsudok.

Soft skills:

  • Základnom je empatia, ktorá umožňuje porozumieť klientovým potrebám a procesom v tíme.
  • Komunikačné zručnosti a cit pre špecifickú komunikáciu s klientom = vedieť hovoriť “rečou jeho kmeňa”.
  • Orientácia na výsledky – “Always be closing”.
  • Schopnosť motivovať a organizovať špecialistov na projekte a poskytnúť im svoju víziu projektu.
  • Ako projektový manažér nesieš zodpovednosť za projekt a preto musíš pracovať systematicky a mať prehľad o mnohých procesoch, ktoré na projekte prebiehajú.

Hard skills:

  • Expertná znalosť prostredia a logiky Google Ads a viacerých pridružených nástrojov.
  • Veľmi dobrá znalosť a orientácia v Google Analytics.
  • Nevyhnutné je vedieť pracovať s Google Sheets na veľmi pokročilej úrovni (kontingenčné tabuľky, pokročilé funkcie, tvorba forecastov).
  • Samozrejmosťou je veľmi dobré analytické myslenie, schopnosť vyvovodzovať z dát tie správne závery a následné akčné kroky.
  • Veľkou výhodou je celkový prehľad vo výkonnostnom online marketingu s fokusom na e-commerce a e-shopy.
  • Znalosť Anglického jazyka na úrovni minimálne C1 v písanej aj hovorenej forme.
Mám záujem